خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
ويژگي‌هاي گوشت قرمز سالم چيست؟ سلامت
درباره من
سلامت
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :saeed.bp
تاريخ: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۹:۵۸

ويژگي‌هاي گوشت قرمز سالم چيست؟

رئيس اداره نظارت بر مواد غذايي و بهداشت عمومي اداره‌كل دامپزشكي استان زنجان گفت: رنگ گوشت قرمز، بايد روشن و طبيعي بوده و به تيرگي متمايل نشده باشد.

«علي اشرفي» اظهار كرد: گوشت سالم ويژگي‌هايي دارد كه هر مصرف‌كننده‌اي بايد آن‌ها را بداند. مثلا سطح خارجي گوشت نبايد مرطوب يا خيس باشد و هيچ‌گونه بوي غيرطبيعي مثل بوي ترشيدگي و تعفن نيز نبايد از آن استشمام شود.اين مسئول با بيان اين‌كه در محل اتصال گوشت به استخوان نبايد بوي غيرطبيعي به مشام برسد، ادامه داد: وجود بوي غيرطبيعي در اين قسمت نشانه فساد عمقي در لاشه گوشت است. اين در حالي است كه موارد خون‌مردگي، قارچ‌زدگي و ذرات خارجي نيز نبايد در گوشت مشاهده شود.

 

وي افزود: گوشت نبايد بيش از حد سفت و يا لزج و نرم باشد. چربي‌هاي گوشت نيز بايد سفيد و يا متمايل به سفيد و بدون هيچ‌گونه بوي نامطبوع باشد. علاوه بر اين ارگان‌هايي مثل كبد(جگر) نبايد دچار تورم و كيست و رنگ و بوي غيرطبيعي باشد.اشرفي تصريح كرد: گوشت نبايد خشك و حالت چروكيده داشته باشد و محصول خريداري شده بايد حتماً از مهر دامپزشكي برخوردار باشد. هم‌چنين گوشت‌هاي بسته‌بندي شده موجود در فروشگاه‌ها بايد در يخچال نگه‌داري شود و در مدت معيني بعد از توليد به فروش برسد؛ در واقع شهروندان هنگام خريد حتما بايد به برچسب موجود روي محصول دقت كرده و تاريخ توليد و انقضا را مدنظر قرار دهند.

رئيس اداره نظارت بر مواد غذايي و بهداشت عمومي اداره‌كل دامپزشكي استان زنجان خاطرنشان كرد: به هيچ ‌عنوان نبايد گوشت چرخ‌كرده در فروشگاه‌هاي موجود در سطح شهر به صورت آماده عرضه شود و عرضه آن فقط بايد به درخواست مشتري و در حضور وي و با رعايت همه مسايل بهداشتي از قبيل شست‌وشوي مناسب دستگاه صورت بگيرد.وي يادآور شد: تاريخ توليد و انقضا، كد پروانه بهره‌برداري از اداره‌كل دامپزشكي استان، آدرس محل توليد و شرايط نگه‌داري (تازه، صفر تا ۴ درجه سانتي‌گراد، منجمد، منفي ۱۸ درجه سانتي‌گراد) مواردي است كه مصرف‌كننده حين خريد فرآورده‌هاي خام دامي بسته‌بندي شده بايد به آن دقت كند.

ويژگي‌هاي گوشت قرمز سالم چيست؟

موضوع:
برچسب‌ها: سلامتيسم،

نظرات (0)
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده
[ ]