خرید زودپز تفال
اتو بخار تفال
نمایندگی تفال در تهران
قیمت سرخ کن تفال
توتون پیپ
قیمت پیپ
خرید بک لینک
ساخت وبلاگ
قیمت تشک طبی
۷ جمله‌اي كه هرگز نبايد به همسرتان بگوييد! سلامت
درباره من
سلامت
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :saeed.bp
تاريخ: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۱۱:۱۰

۷ جمله‌اي كه هرگز نبايد به همسرتان بگوييد!

۱- تو شغلت را به خانواده ترجيح مي‌دهي!
بين رايج‌ترين سرزنش‌ها بين زوج‌ها، عدم تعادل بين زمان صرف شده براي كار و زمان در نظر گرفته شده براي امور شخصي، معمولا موضوع بحث است. البته بحث در مورد اين موضوع اصلا ممنوع نيست اما نه به هر شكلي. حتما بايد لحن متهم كردن و سرزنش از جملات شما دور باشد. اين نحوه رفتار اينطور القا مي‌كند كه حق كاملا با شماست و طرف مقابل اشتباه مي‌كند. در حالي كه شما و طرف مقابل چيزها را به شكل يكسان نمي‌بينيد چون ميزان حساسيت شما متفاوت است و شما نمي‌دانيد اين موقعيت توسط طرف مقابل چگونه درك مي‌شود و معمولا متفاوت است.
۲- در خانه هيج كاري نمي‌كني!
تقسيم كارهاي خانه، دليل ديگري براي كشاندن زوج‌ها به رينگ بوكس است. دوباره اينجا هم استفاده از "تو" با لحن تهاجمي، اصلا سازنده نيست، چون باز هم لحن سرزنش و متهم كردن را القا مي‌كند، سرزنش مثل كود براي زميني است كه در آن بحث ريشه خواهد كرد. به جاي استفاده از جملات متهم‌كننده مانند "تو هيچ‌ وقت وقتي كه بايد باشي، نيستي" بهتر است خود را كنترل كنيد و عصبانيت خود را با جملات حاوي "من" بيان كنيد. مثلا، "من نياز دارم كه به من كمك كني" يا "من از اين رفتار تكراري تو خسته شدم."
۳- مادرت غيرقابل تحمله!
خانواده همسر، يك بحث كلاسيك ديگر بين زوج‌هاست. هرچند اغلب به آن مي‌خنديم ولي از حساسيت آن كم نمي‌شود. اين بحث، زوج‌ها را به خشونت‌آميزترين اتهامات مي‌كشاند، چون به باارزش‌ترين افراد زندگي‌شان مربوط مي‌شود. به جاي آنكه بگوييد"مادر تو... است" چرا سعي نمي‌كنيد بگوييد: "من نياز دارم به من بيشتر اهميت بدهي تا به مادرت" همواره جملات خود را از حالت اتهام به حالت اطلاع‌رساني تبديل كنيد. اين روش كليدي براي داشتن يك بحث سازنده است.
 ۴- تو به من گوش نمي‌كني!
معمولا خشم منجر به رودخانه‌اي از سرزنش مي‌شود. گاهي نياز به تخليه كردن خشم براي كسب آرامش اعصاب، اجتناب‌ناپذير است، ولي اين كار گاهي شرايط را به بن‌بست هدايت مي‌كند. هيچ يك از طرفين، ديگر به طرف مقابل گوش نمي‌دهد. انگار هركس با خودش حرف مي‌زند و هيچ چيز بهتر نمي‌شود. بهتر است به جاي اين كار، به نوبت به صحبت طرف مقابل گوش فرا دهيد و در بيشتر موارد، به طرف مقابل ۱۰ دقيقه فرصت بدهيد تا پاسخ بدهد و سپس شما صحبت كنيد.
۵- ديگر نمي‌توانم به تو اعتماد كنم!
اين نوع جملات تاثيرگذار و شديد، قطعا بي‌خطر نيستند. متخصصين معتقدند افرادي كه زياد رنج كشيده‌اند، تمايل بيشتري به صدمه زدن به ديگران دارند و به تدريج به سمت آن مي‌روند. جملاتي كه پايه واساس زندگي مشترك را مورد حمله قرار مي‌دهند و جملات توهين‌آميز و بي‌ارزش‌كننده، كه عشق ميان زوجين را نابود مي‌كنند. گفتگوهاي اينچنين، كه از حد مي‌گذرند، نشانه‌اي قوي از خستگي و دلزدگي در رابطه هستند ولي به هيچ وجه جملاتي سازنده نيستند. در مبارزه‌اي كه در پايان يك طرف برنده و يك طرف بازنده است، طرفين ميدان را به طرز وحشتناكي ترك خواهند كرد.
۶- تو يك احمق هستي!
اين جمله تهاجمي و بي‌ارزش‌كننده، مانند يك سيلي، مخرب است. هنگام بحث، كلمات و جملات خود را زير نظر بگيريد. برخي عادت دارند از سخنان ملايم استفاده كنند و هرگز از الفاظ ركيك و زشت استفاده نكنند ولي برخي همواره لحن و سخناني وحشيانه و بي‌رحمانه را به كار مي‌برند. اين افراد اصلا ارزيابي نمي‌كنند كه شنيدن اين جملات تا چه حد براي طرف مقابل سخت است. يك جمله و يك لحن همواره براي افراد مختلف يك مفهوم را ندارد و چگونگي تعبير آن، كاملا بستگي به سابقه روابط بين دو فرد دارد.

۷- در پيغام متني: "تو هيچ وقت هيچي نمي‌فهمي!"
امروزه استفاده از پيغام‌هاي متني، يكي از گزينه‌ها براي بحث بين زوج‌ها است. چون طرف مقابل روبروي شما نيست، استفاده از هر لحني آزاد است. اشكال اين روش آن است كه تغييرات چهره و صداي طرف مقابل ديگر درك نمي‌شود و به همين دليل، ممكن است نوشته‌ها به شكل نادرست تعبير شوند و اغلب ممكن است منجر به پاسخ‌هاي شديد شود. بحث از طريق پيغام‌هاي متني، به روابط صدمه مي‌زند، بهتر است براي رسيدگي به موضوعات حساس به صورت حضوري بحث انجام شود.
موضوع:
برچسب‌ها: سلامتيسم،

نظرات (0)
ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده
[ ]